Reklam

ATATÜRK'ÜN EDİRNE'YE GELŞİNİNİN AMA HİÇ GİTMEYİŞİNİN 90. YILI

ATATÜRK'ÜN EDİRNE'YE GELŞİNİNİN AMA HİÇ GİTMEYİŞİNİN 90. YILI

ATATÜRK'ÜN EDİRNE'YE GELŞİNİNİN AMA HİÇ GİTMEYİŞİNİN 90. YILI
19 Aralık 2020 - 11:13

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, büyük kurtarıcı Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün, Edirne’ye gelişinin 90. yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı. Gürkan mesajında şunları söyledi;
 
“Bugün bizim gurur günümüz, gurur nişanemiz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Edirne'ye dört kez geldi. Mustafa Kemal Atatürk; kendisinin fikirlerini ve devrimlerini sonsuza kadar yaşatmaya kararlı olan bu eşsiz kenti son olarak 21 Aralık 1930 tarihinde Cumhurbaşkanı sıfatıyla ziyaret etti. Ulu önderimiz son gelişinde Belediye Binası’nda bulunan Atatürk Odası’nda 4 gece kalmış; bugün meclis toplantılarını gerçekleştirdiğimiz salonda da çok önemli kararlara imza atmıştır.
 
Bugün, Ata’mızın kentimize gelişinin 90. Yılını kutlamanın mutluluğunu ve gurunu yaşıyoruz. Ne mutlu ki Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu Türkiye Cumhuriyeti’nin serhat kenti, bu ülkenin batıdaki kalesi olan Edirne, her zaman onun ilke ve devrimlerine sahip çıkmış; yolunu onun fikirleri ile aydınlatmıştır.

Edirne, Mustafa Kemal Atatürk’e ve O’nun bu ülkeye kazandırdıklarına sımsıkı bağlanan; O’nu yaşayan ve O’nu yaşatan muhteşem bir kenttir.

Birçok kez işgale uğrayan bu topraklarda nefes alan Edirne Halkı; özgürlüğün ve bağımsızlığın ne
kadar önemli olduğunu bilmekte; Ata’sına olan minnet borcunu her fırsatta dile getirmektedir.


Mustafa Kemal Atatürk’ün Edirne’ye son kez gelişinin ama hiç gitmeyişinin 90. yılında tüm Edirne halkı adına bir kez daha söz veriyorum ki,  bize bıraktığın tüm emanetlere kanımızın son damlasına kadar sahip çıkmaya; Türkiye Cumhuriyeti’nin sonsuza kadar yaşatmaya devam edeceğiz”

 

ATATÜRK'ÜN EDİRNE'YE GELŞİNİNİN AMA HİÇ GİTMEYİŞİNİN 90. YILI

Bu haber 17165 defa okunmuştur.

YORUMLAR