Reklam

"BÜYÜK ZAFERİN ONURUNU VE GURURUNU YAŞIYORUZ"

"BÜYÜK ZAFERİN ONURUNU VE GURURUNU YAŞIYORUZ"

28 Ağustos 2021 - 10:40

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınlayarak şunları söyledi:
“Vatan toprağımızın düşman işgalinden kurtuluşunu ve ulusumuzun bağımsızlığını müjdeleyen 30 Ağustos zaferinin yıl dönümünü yine birlik ve beraberlik içerisinde; büyük bir gurur ve coşkuyla kutlamanın mutluluğunu yaşıyoruz.
30 Ağustos Zaferi; Birinci Dünya Savaşı’nda yenik ve yorgun düşen Türk Milleti’nin küllerinden yeniden doğarak; ülkemizi parçalamak ve milletimizi esaret altına almak isteyen devletlere karşı, azmi, inancı,  vatanseverliği ve kahramanlığı ile kazandığı şanlı bir zafer olarak tarihte yerini almıştır. 30 Ağustos, Atatürk’ün önderliğinde milletimizin hür ve bağımsız yaşama iradesinin tüm dünyaya ilanıdır.
Bu zafer Türk milletinin; kadınıyla, erkeğiyle, yaşlısıyla, genciyle, topyekûn verdiği onurlu bir mücadelenin eseridir. Milletimizin makûs kaderini değiştirmiş olan bu zafer ile Türk Milleti; hiçbir şekilde vatanın bütünlüğünden, bağımsızlık ve hürriyetinden ödün vermeyeceğini; millî birlik ve beraberlik şuuru içinde sonsuza kadar hür, bağımsız ve onurlu bir şekilde yaşayacağını bütün dünyaya ispat etmiştir.
İşte bu nedenle Cumhuriyeti ve Cumhuriyetin değerlerini korumak bizlere bu büyük zaferleri armağan eden, canları pahasına bağımsız ve özgür yaşamamızı sağlayan Mustafa Kemal Atatürk’e ve kahramanlarımıza karşı da en önemli sorumluluğumuzdur.
Bu vesile ile ay yıldızlı bayrağımızı özgürce dalgalandıran, bu bayrağın altında cennet vatanımızda özgürce yaşamamızı sağlayan başta Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehitlerimizi minnet ve rahmetle anıyorum.”
 

Bu haber 14036 defa okunmuştur.

YORUMLAR