Reklam

GÜRKAN'DAN 18 MART MESAJI

GÜRKAN'DAN 18 MART MESAJI

GÜRKAN'DAN 18 MART MESAJI
16 Mart 2019 - 10:35

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü nedeniyle yayınladığı mesajda şunlara yer verdi;

 “Bundan 104 yıl önce yedi düvele karşı kazandığımız zaferin adıdır Çanakkale Zaferi. Tarihten silinmek istenen bir milletin, bütün imkânsızlıklara rağmen vatanını korumak için verdiği destansı mücadeledir Çanakkale Destanı. Savaşta hayatını kaybeden öğrenciler nedeniyle okulların mezun veremediği; Seyit Onbaşı’nın sırtında 215 kiloluk mermiyi taşıdığı bir zaferdir, Çanakkale Zaferi. Mustafa Kemal’in Anafartalar’da kalbinin üstünde bulunan cep saatinin kurşunu yavaşlatması sayesinde hayata tutunduğu savaştır, Çanakkale Zaferi. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün kulaklarımıza kazınan; vatanın, bayrağın ne kadar değerli olduğunu anlatan ‘Ben size taarruzu değil, ölmeyi emrediyorum’ sözüdür Çanakkale Zaferi. “Çanakkale Geçilmez” diyerek tüm dünyaya karşı duran şanlı ecdadımızdır Çanakkale Zaferi. Dünyanın en güçlü donanmalarını bozguna uğratan Nusret Mayın Gemisi’dir Çanakkale Zaferi. Mehmet Çavuş’tur, Nezahat Onbaşı’dır, Zeynep Mido Çavuş’tur, Çanakkale’nin kahraman birliği 57. Alay’dır Çanakkale Zaferi. Ülkenin dört bir yanından cepheye koşan gencecik evlatlarımızdır; analarının döktüğü gözyaşlarıdır Çanakkale Zaferi. İçimizi yakan barut kokusu; göğsümüzü kabartan zafer coşkusudur Çanakkale Zaferi. Kurtuluş Savaşı’nın da kıvılcımını yakan bir zafer, Cumhuriyetimizin kuruluşuna giden önemli bir adımdır. 

Atalarımızdan dinlediğimiz nice kahramanlık hikayeleridir Çanakkale Zaferi. Bir şahlanış, varoluş destanıdır. Vatan, toprak, hilal uğruna canını hiçe sayan nice şehitlerimizdir. Çanakkale Zaferi, öyle çok şey barındırır ki içinde; gözyaşı, barut kokusu, kan, zafer, direniş, varoluş.  Türk Milleti’nin, yenilmezliğini, cesaretini, azmini tüm dünyaya kanıtladığı, Türk Milleti’nin bağımsızlığı için nasıl küllerinden doğabileceğini gösterdiği bu zafer 104 yıldır, bizim rehberimiz olmaya devam etmektedir. Hiç kimsenin kuşkusu olmasın ki,  Atalarımızın kanlarıyla sulanan bu cennet topraklar; daha nice evlatlar yetiştirmeye devam edecektir. Ülkemizin birlik ve beraberliğine göz diken karanlık güçler, dün olduğu gibi bugün de emellerine asla ulaşamayacaktır. Rengini şehitlerimizin aziz kanından alan Türk bayrağı, sonsuza kadar göklerde dalgalanmaya devam edecek; Türkiye Cumhuriyeti sonsuza kadar payidar kalacaktır. Tüm bu duygu ve düşüncelerle; Çanakkale’nin geçilmeyeceğini tarihe altın harflerle yazdıran başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere vatanı uğruna canlarını feda eden aziz şehitlerimizi ve ebediyet intikal eden kahraman gazilerimizi saygı, minnet ve şükranla anıyorum"

Bu haber 1215 defa okunmuştur.

YORUMLAR