Reklam

HAYDİ EDİRNE, 19 MAYIS SAAT 19.19'DA BALKONLARA

HAYDİ EDİRNE, 19 MAYIS SAAT 19.19'DA BALKONLARA

HAYDİ EDİRNE, 19 MAYIS SAAT 19.19'DA BALKONLARA
16 Mayıs 2020 - 11:21

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, ‘Milletin bağımsızlığını, yine milletin azim ve kararlılığı kurtaracak’ inancıyla yolla çıkan Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün, yaktığı İstiklal ve Bağımsızlık Meşalesinin her şart ve durumda sonsuza kadar yanacağını tüm dünyaya göstermek adına tüm Edirne Halkını 19 Mayıs Salı Saat:19.19’da ellerindeki Türk Bayraklarıyla balkonlara davet etti.

 Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkarak başlattığı bağımsızlık mücadelesinin 101. Yıldönümü coşkusuna COVİD-19 salgınının engel olamayacağını ifade eden Gürkan, “COVİD-19 salgını nedeniyle 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı bu yıl sokaklarda kutlayamayacağız. Ama bu durum 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda olduğu gibi bu coşkumuza, bu gururumuza engel olamayacak. Yüreği Atatürk sevgisi ile dolu olan; Cumhuriyet’in değerlerine ve bağımsızlığına bağlı olan Edirne Halkı, Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkarak başlattığı bağımsızlık mücadelesinin 101. Yılını balkonlarında kutlayacak” diye konuştu.

Edirne Belediye Bandosu’nun 19 Mayıs 1919 tarihine ithafen 19 Mayıs Salı Saat:19.19’da iki ayrı güzergahta tur atarak, konser vereceğini belirten Belediye Başkanı Recep Gürkan, tüm Edirne Halkı’nı bu coşkuya ortak olmaları için balkonlarına davet etti.

Ekiplerin güzergahları şu şekilde olacak:

Belediye Bandosu 1 Ekip Güzergahı: Trakya Birlik, Zübeyde Hanım Caddesi, Mega Park, Vali Konağı, Yeni Toki, Esentepe, Gölet Mevkii, Özgür Çocuklar Parkı, Jandarma Kavşağı, Nova Park, Migros, İstasyon Mahallesi.

Belediye Bandosu 2. Ekip Güzargahı;  Bando Şefliğinden hareket, Atatürk Caddesi, Kıyık, Umurbey Mahallesi, Eski Toki, Saraçhane, Yeniimaret, Yıldırım Mahallesi, Karaağaç Mahallesi.

 

 


2020/05/295610.jpg

 

Bu haber 8920 defa okunmuştur.

YORUMLAR