Reklam

ÖĞRETMENLERİMİZ ÇAĞDAŞ TÜRKİYE’NİN MİMARLARIDIR

ÖĞRETMENLERİMİZ ÇAĞDAŞ TÜRKİYE’NİN MİMARLARIDIR

ÖĞRETMENLERİMİZ ÇAĞDAŞ TÜRKİYE’NİN MİMARLARIDIR
21 Kasım 2019 - 11:22

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle yayınladığı mesajında öğretmenliğin çok kutsal bir meslek olduğunu vurgulayarak, şunları söyledi:

      “Öğretmenler bir toplumun gelişip, büyümesindeki en önemli faktörlerden biridir. Öğretmenlik mesleği bilgi, birikim, özveri, emek, sabır ve hoşgörü temeli üzerine kuruludur.  Hiç kuşkusuz ki büyük bir özveri ile görev yapan öğretmenlerimiz Çağdaş Türkiye’nin mimarlarıdır. Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Milletleri kurtaranlar yalnızca ve ancak öğretmenlerdir’ sözü öğretmenlik mesleğinin kutsal bir meslek olmaktan öte üstlendiği sorumluluğu da en iyi özetleyen cümledir. Unutulmamalıdır ki; fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesiller ancak ve ancak Atatürk’ün ilke ve devrimlerini kendine rehber edinmiş öğretmenlerimiz sayesinde yetişir. Ne mutlu ki Türkiye Cumhuriyeti; öğretmenlerimizin azmi, emekleri ve özverisi sayesinde medeniyet yürüyüşündeki meşalesini hiç söndürmeden yoluna devam ediyor.

       Bu mesleğin bir ferdi olmaktan onur ve gurur duyarak,  öğretmenlerimize verdikleri emek ve değer için bir kez daha şükranlarımı sunuyor, Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere ebediyete intikal eden tüm öğretmenlerimizi minnet, şükran ve saygıyla anıyorum”

 

 

Bu haber 5570 defa okunmuştur.

YORUMLAR