Reklam

'' ULUSLARI KURTARACAK OLAN YALNIZ VE ANCAK ÖĞRETMENLERDİR ''

'' ULUSLARI KURTARACAK OLAN YALNIZ VE ANCAK ÖĞRETMENLERDİR ''

'' ULUSLARI KURTARACAK OLAN YALNIZ VE ANCAK ÖĞRETMENLERDİR ''
23 Kasım 2020 - 11:23

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle yayınladığı mesajında şunlara yer verdi:

“Hayatımıza yön veren, kimliğimizi bulmamıza yardımcı olan, yeteneklerimizi keşfetmemizi sağlayan, gizli kahramanlarımız. Öğretmenlik, bedeli hiçbir maddi karşılıkla ölçülemeyecek kadar saygın ve fedakârlık gerektiren bir meslektir. Bir çocuğun hayatına dokunmak, onunla her gün göz göze gelmek, onun hayatında çocuk diliyle söylersek ‘kocaman’ yer sahibi olmak, bazen anneden ve babadan dahi önemli bir yer tutmak, umut dolu çocuk dünyasının kaptanı ve kahramanı olmak. Öğretmenlik dediğimiz, tam da böyle bir şey. Öğrenmeyi “hükmedici bir öğretmen” olarak değil, “kolaylaştırıcı bir rehber” olarak yapmak sizlerin omuzları üzerinde yükselmiştir.

 “Ulusları kurtaracak olan yalnız ve ancak öğretmenlerdir” diyerek öğretmenlere verdiği önemi ve duyduğu saygıyı en güzel şekilde ifade eden Başöğretmenimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün ilke ve devrimleri ışığında yetiştirdiğiniz öğrenciler, Türkiye Cumhuriyeti’ni sonsuza kadar korumaya ve yaşatmaya devam edecektir. 

Sizler en zor şartlarda dahi, ülkemizin her köşesine ulaşarak ışık oldunuz, fedakârlıkların en büyüğünü gösterdiniz, eğitmeyi ve öğretmeyi bir ideal olarak benimseyerek ülkemizi çağdaş medeniyet seviyesine çıkarma gayreti gösterdiniz, hakkınızı ödeyemeyiz.

Dünyanın en kutsal vazifesini kendisine yaşam tarzı olarak benimsemiş, gözü pek, yüreği güzel öğretmenlerimiz; 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ’nüzü canı gönülden kutluyor, sağlıklı ve mutlu bir hayat diliyorum.  İyi ki yaşamımızdan geçtiniz.”
 
 

 

GÜRKAN'DAN ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI
2020/11/1606119332_d605c0ed-796a-4e53-95e7-c78f11d5e183.jpg

Bu haber 14578 defa okunmuştur.

YORUMLAR