YENİ ANNELERE BÜYÜK KOLAYLIK

YENİ ANNELERE BÜYÜK KOLAYLIK

YENİ ANNELERE BÜYÜK KOLAYLIK
15 Mart 2019 - 17:23

Edirne Belediyesi Haziran Ayı Olağan Meclis Toplantısı’nda alınan karar doğrultusunda geçtiğimiz günlerde  Saraçlar Caddesi PTT Binası’nın yanına ve Talatpaşa Asfaltı Eski Camii önüne Bebek Bakım ve Emzirme Kabinleri konulmuştu.  Tüm hazırlıkları tamamlanan Bebek Bakım ve Emzirme Kabinleri, Saraçlar Caddesi PTT Binası’nın yanında düzenlenen törenle hizmete açıldı. Törende Edirne Belediyesi Bando ekibi mini bir konser verdi. Vatandaşlar, bando ekibinin şarkılarına ritim tutarak, baharın tadını çıkarttı.

Açılış töreninde konuşan Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Edirne’de yine bir ilki daha kazandırmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. Kadınların taleplerini dikkate aldıklarını ve Edirne’de önemli bir eksiğin olduğunu fark ettiklerini belirten Başkan Gürkan, “Özellikle yeni doğum yapmış emzirme çağında çocuğu olan kadınlarımız bebeğinin emzirme saatlerinin gelecek olması nedeniyle maalesef çarşıya çıkamıyor. Çünkü belli bir periyodla küçük çocuğunu emzirmesi gerekiyor. Bunun da her yerde olması mümkün değil, bir mahremiyeti var. O yüzden çağın en son üretimlerinden olan emzirme kabinlerini Edirne’mize kazandırmaya karar verdik” dedi.

Bu kabinlerde ayrıca engelli aracı şarj istasyonlarının da yer aldığını aktaran Gürkan, “Engelli vatandaşlarımız da aynı zamanda bu kabinlerin dışında yer alan engelli şarj istasyonlarından araçlarını şarj edebilecekler. Zaten geçtiğimiz yıllarda Edirne’nin 5 farklı noktasına engelli akülü araçlar için şarj istasyonları koymuştuk. Onların da hepsi çalışıyor. İleriki zamanlarda bu kabinlerin dış kısmında bankamatikler yer alacak. Yine bu kabinlerde kitap ulaşım noktası var. Kitap rafları yer alıyor. Oralara okumadığınız kitapları koyarak, başkalarının da yararlanmasını sağlayabilirsiniz. Bu kabinlerin için son derece rahat, klimalı, bebeklerimizin evlatlarımızın kışın üşümemesi, yazında sıcaktan etkilenmemesi için klimalı. Emzirme çağında bebeği olan kadınlarımız Kaleiçi Eski Vali Konağı’nda bulunan Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü’ne başvurarak orada bu kabinlerinin kullanım kartlarını alacaklar. Ve kabinleri her istediklerinde 7-24 kullanabilecekler. Kötü kullanımların önüne geçmek, kabinlerin temiz tutulmasını sağlamak amacıyla kapısını açık bırakmıyor, manyetik kart kullanıyoruz. Bu kabinleri sadece ve sadece emzirme çağında bebeği olan kadınlarımızın kullanımı için” dedi.

Daha sonra Başkan Gürkan, küçük bebeği olan anneler ve CHP İl Genel Meclisi ve Belediye Meclis Üyesi aday Listesi’nde yer alan kadınlarla birlikte kabinlerin açılışını gerçekleştirerek, kabinleri anneler ile birlikte inceledi.

 


2019/03/3808370.jpg2019/03/1260083.jpg2019/03/2810943.jpg2019/03/4287631.jpg02019/03/6260887.jpg2019/03/1269744.jpg2019/03/1495477.jpg

 

Bu haber 5757 defa okunmuştur.

YORUMLAR